03 Szkolenie 1 POMOC

Kursy udzielania pierwszej pomocy
Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy wraz z umiejętnością szybkiego reagowania może uratować czyjeś życie. Z naszej wiedzy wynika, że bardzo mała część społeczeństwa potrafi w prawidłowy sposób przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby znajdującej się wstanie bezpośredniego zagrożenia życia. Co więcej, czas dotarcia karetki w terenie zabudowanym (w najpilniejszym zgłoszeniu) może wynosić nawet osiem minut, dlatego tak ważne jest szybkie podjęcie odpowiednich kroków, aby uratować życie osobie poszkodowanej w wypadku.Kursy pierwszej pomocy są organizowane z myślą o wszystkich, którzy pragną poznać podstawowe technik i nabyć umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. W czasie zajęć uczestnicy mają okazję przećwiczyć różne pozycje i resuscytacje na manekinach, a wykwalifikowani instruktorzy prezentują, w jaki sposób powinna wyglądać pierwsza pomoc przedmedyczna nie tylko u osób dorosłych, ale także u małych dzieci i niemowląt. Poza resuscytacją uczymy także, jak postępować we wstrząsie anafilaktycznym, przy podejrzeniu urazu kręgosłupa, zawału serca itp.
Czym jest pierwsza pomoc?
Pierwsza pomoc to zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego wykonywanych przez osobę znajdującą się w miejscu zdarzenia, w tym również z wykorzystaniem udostępnionych do powszechnego obrotu wyrobów medycznych oraz produktów leczniczych.
Do kogo skierowany jest kurs pierwszej pomocy?
Kurs pierwszej pomocy skierowany jest absolutnie do wszystkich! Przeznaczony jest zarówno dla osób, które nie miały nigdy wcześniej do czynienia z pierwszą pomocą, jak i tych, którzy chcą powtórzyć nabyte wcześniej wiadomości oraz przećwiczyć swoje praktyczne umiejętności. Wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim stażem, odpowiedzą na wszystkie pytania i „krok po kroku” pokażą, jak należy udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Dlaczego warto odbyć kurs pierwszej pomocy?
Warto odbyć kurs z pierwszej pomocy, ponieważ każdy z nas jest zobowiązany przepisami prawa do udzielania pierwszej pomocy osobom, które tego potrzebują. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy będziemy musieli takiej pomocy udzielać i ratować komuś życie. Nabycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, w znaczny sposób zwiększa szanse na uratowanie innych osób.
Jaki jest zakres kursu?
Kurs prowadzony jest w formie teoretycznej oraz praktycznej. Stawiamy jednak głównie na zajęcia praktyczne – ćwiczenia.Program kursu pierwszej pomocy obejmuje następujące zagadnienia:
Kwestie prawne dotyczące udzielania pierwszej pomocy (fakty i mity)
Ocena i zabezpieczenie miejsca zdarzenia (bezpieczeństwo)
Ocena przytomności
Sprawdzanie czynności życiowych
Badanie urazowe poszkodowanego
Krwotok z nosa
Obrażenia poszczególnych części ciała
Zawał mięśnia sercowego
Nagłe stany w cukrzycy
Oparzenia, odmrożenia
Resuscytacja krążeniowo – oddechowa (RKO)
Użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED)
Porażenie prądem
Atak padaczki
Szkolenie z pierwszej pomocy
Ratowanie życia i zdrowia wymaga od nas podstawowej wiedzy i umiejętności. Obowiązkiem każdego z nas powinno być ich nabycie. Kurs pierwszej pomocy to szkolenie, które bardzo często systematyzuje i utrwala wiedzę nabytą przy okazji szkoleń bhp, a ponadto uczy umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnikami naszych kursów mogą być:dzieci w wieku szkolnym, osoby indywidualne, pracownicy firm i instytucji. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dzięki czemu każdy uczestnik może w łatwy sposób przyswoić aktualną wiedzę oraz niezbędne umiejętności. Kursy pierwszej pomocy są idealnymi szkoleniami dla wszystkich, którzy w przyszłości chcą rozpocząć kursy kpp. Warto pamiętać, że odpowiednie przygotowanie może ocalić nie tylko zdrowie przypadkowych ludzi, ale również naszych bliskich. Ukończenie kursów pierwszej pomocy zwiększa szansę na uratowanie życia przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka utraty zdrowia osoby poszkodowanej. Działając na podstawie zdobytej wiedzy świadek zdarzenia nabierze pewności siebie i w sytuacji zagrożenia nie straci zimnej krwi. Bardzo często opanowanie i zdrowy rozsądek są podstawą dobrze wykonanych czynności ratujących poszkodowanego.